PUBG En İyi Loot Yerleri

İniş yap, lootla ve birinci ol!

Erangel Haritası En İyi Loot Bölgeleri

Oyunun ilk haritası olan Erangel, PUBG oyuncuları tarafından en çok sevilen harita olarak adlandırılıyor. Gelin oyuncuların favorisi olan bu haritanın az bilinen ama çok fazla loot çıkan yerlerine bir göz atalım;

Quarry

Coğrafi şekli nedeniyle oyuncuların atlamaktan çekindiği Quarry (Taş Ocağı), aslında bir loot cenneti. Buraya atlamınız durumunda bir adet Keskin Nişancı Tüfeğiniz ve Taaruz Tüfeğiniz hazırda sizi bekliyor olacak.
Oyuncuların burayı atlamayı sevmemesi nedeniyle de oldukça güvenli bir bölge Quarry. Özellik tek başınıza oynuyorsanız ve çatışma yapayı değil de, strateji yaparak oyunda ilerlemeyi seviyorsanız. Quarry'ye atlayabilirsiniz.

Farm

Farm yani "Tarım Arazileri" bölgesi Gatka ve Pochinki'nin güneyinde kalan geniş alana verilen isimdir. Bu bölgenin geniş olması ve bu genişlikte şehir yapılanması olmayıp, az sayıda bina bulunmasından dolayı Farm bölgesi oyuncuların atlamayı tercih ettikleri yerler arasında gelmiyor.
Fakat bu demek değildir ki burada loot yok. PUBG analiz sitelerinin loot incelemelerinde en yoğun lootun olduğu 3 yer arasında gelen Tarım Arazilerindeki binalara girmeniz halinde boş çıkmanız neredeyse imkansız.

Mylta Power

Mylta Power, Erangel haritasının üst adasının Güneydoğusunda bulunan alanın ismidir. Burada bulunan termik santralinin her köşesi ayrı bir loot cenneti.
Bu bölgedeki sıkıntı, bölgenin lootlamasının keyifli olmasından, bir hayli oyuncun bu bölgeye atlamayı tercih etmesi. Eğer ben hızlı bir oyuncuyum, alana atlayanlar arasında hayatta kalmayı becerebilirim diyorsanız Mylta Power'dan Level 2-3 setlerle çıkışınız garanti.

Shooting Range

Shooting Range yani Poligon Erangel haritasının orta kuzey bölümünde yer alıyor. Severny'nin biraz güneybatısında yer alan bölge, doğu ve batı sığınaklarına komşu.
Poligon, isminin de verdiği yetkiye dayanarak, atlayan oyuncuya silah verme konusunda çok cömert. Aynı zamanda komşusu olduğu Doğu ve Batı Sığınaklarında, poligonda yeterince bulamadığınız gerek sağlık ekipmanları gerekese boost ünitelerini tamamlayabilirsiniz.

Miramar Haritası En İyisi Loot Bölgeleri

PUBG'nin, oyuna sonradan gelen ve çöl temasına sahip haritası olan Miramar, profesyonel sahneni en etkin haritası kabul ediliyor. Birçok espor müsabakasının gerçekleştirği Miramar haritasının en stratejik ve en iyi loot yerlerine gelin birlikte bakalım.

Graveyard

Graveyard, yani "Mezarlık" bölgesi Miramar haritasının tam merkezinde bulunmaktadır. San Martin ve Hacienda bölgelerine komşu olan bu alan loot açısından sizi hiçbir zaman üzmez.
Stratejik olarak da önemli bir konuma sahip olan bu bölgeye inmeniz ve loot yapmanızın ardından San Martin ya da Hacienda

Monte Nuevo

Miramar haritasının orta batısında bulunan Monte Nuevo bölgesi küçük bir alana sahio olsa da içerisinde bulunan yapılarda loot oranı çok yüksek.
Bölgenin, Miramar haritasının en batısında bulunması ise size ekstra bir stratejik avantaj sağlamaktadır. Oyuna en kıyıdan başladığınız için, iç bölgelere ilerledikçe arkanız büyük bir oranda güvende olacaktır.

Trailer Park

Haritanın Kuzeybatısında yer alan Trailer Park bölgesi, gözlerden uzak olduğu gibi aynı zamanda eşyalar ve silahlarla zengin bir bölge.
Trailer Park bölgesinin kuzeyi en çok Kar98 çıkan noktalar arasında yer alıyor.

Water Treatment

San Martin bölgesinin kuzeyinde bulunan Water Treatment bölgesi oyuncuların gözdesi olan geniş bir bölge.
Geniş ve lootu bol olan Water Treatment’a inenlerin sayısı da genelde bol oluyor. Çatışmalara pek karışmadan, hayatta kalarak son kişiyi indirebilirseniz bir hayli yüksek lootla bölgeden ayrılıp çemberdeki diğer rakiplerinize yönelebilirsiniz.

Sanhok Haritası En İyi Loot Bölgeleri

PUBG'nin 4x4 büyüklüğündeki son haritası Sanhok, daha küçük savaş alanı sebebi ile yavaş ve sakin oynama stratejisine sahip oyuncular tarafından çok sevilmiyor.
Bizler de sizler için Sanhok haritasının en iyi loot bölgelerini sıraladık. Bugünden sonra Sanhok'ta lootsuz kalmak yok.

Paradise Resort

Sanhok haritasının orta kuzeyinde bulunan Paradise Resort bölgesi oyuncuların iniş yapmayı en sevdiği bölgelerden biri.
Bunun en büyük sebebi, bölgenin çatışmaya çok uygun olması ile birlikte loot açısından çok zengin olması. Eğer siz, hızlı oyuna ayak uydurabilen ve çatışmadan korkamyan bir oyuncuysanız Paradise Resort tam sizin için.

Bootcamp

Haritanın tam merkezinde bulunan Bootcamp, uçak nereden geçerse geçsin insaların atlamak için ilk tercih ettiği yerlerden.
Geniş bir alana sahip olan Bootcamp bölgesinin, her odasında ayrı bir silah, ayrı bir kask bulabilirsiniz.

Ruins

Haritanın batısının en yoğun yeri Ruins katlı yapısı ve geniş alanı ile çatışmaların en yoğun yaşandığı bölgelerden biri. Yolda yürürken M4'lerin üstünden atlaya atlaya gittiğiniz Ruins'e atlamayı seçerseniz çatışmaya hazır olun!

Cave

Haritanın güneybatısında bulunan Cave yani "Mağara" bölgesi oyunun en sakin bölgelerinden olmakla birlikte loot konusunda bir hayli cömert.
Stratejik olarak da haritanın güvenli bir bölgesinde olan Cave'e atlamanız halinde ilk 20'ye girmeyi garantilemiş oluyorsunzu. 20'den sonrası elbette size kalmış.

Pai Nam

Pai Nam, Sanhok'un en sakin ama stratejik konum açaıısndan da en avantajlı bölgesidir. Ruins ve Bootcamp bölgelerine yakın olması sebebi ile hızlı bir şekilde lootlanıp bu alanları baskına gidebilirsiniz.
Aynı şekilde haritanın ortasında bulunması sebebi ile sürekli olarak ya güvenli bölgede oluyorsunuz ya da çok yakınında.

Artık hazırsınız!

Şimdi sırada çorba paralarını toplamak var

Facebook'ta Paylaş (532) Beğen Twitter'da Paylaş


Bu yazıya yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol! Yorum yapmak için giriş yapın.

SouLSociety